Zapoj se do příprav a chodu Klimakempu

Bez tebe to nepůjde – zapoj se do chodu Klimakempu!

I letos bude Klimakemp takový, jaký si ho uděláme. Chod tábora stojí na principu sebeorganizace – nemá „pořadatele“ a „účastníky“, ale všichni za něj sdílíme odpovědnost a staráme se o něj společně. Fungovat může, jen zapojí-li se tak či onak všichni.

Péče o ostatní je navíc těžká práce, která často v naší kultuře není náležitě viditelná a doceňovaná. Padá tak příliš často na bedra několika málo lidí, mnohdy navíc žen. Ani organizování protestních akcí a chytrých debat by přitom nebylo možné, kdyby všichni neměli co jíst, kde si vyčistit zuby, a kam si zajít na záchod. Protože tuhle nerovnováhu chceme změnit, snažíme se tvořit prostředí, kde budé péče vidět, bude oceňovaná a budeme ji sdílet společně. A prosíme všechny, aby nám s tím pomohli.

S chodem tábora je spojena řada úkolů, do nichž se můžete zapojit až přímo na místě: krájení zeleniny v kuchyni, péče o kompostovací záchody, starost o hygienické zázemí kempu – stačí vždycky přijít do „infostanu“, který je jakousi branou do Klimakempu, podívat se, jaké jsou volné směny a přijít na schůzku skupiny, která se o tu kterou věc stará. Jaké věci potřebují právě zařídit se bude vždy probírat také na ranních plénech. K řadě věcí se ale můžete hlásit také už teď:

 

Pomozte nám stavět Klimakemp

Co to znamená: Klimakemp se nepostaví sám: přijeďte nám pomoct s konstrukcí stanů, elektrických rozvodů, hygienického zázemí a podobně… Získáte při tom v rámci naší „školy logistiky“ cenné praktické zkušenosti s provozem táborové infrastruktury!

Koho kontaktovat: přihlaste se nám tu – https://bit.ly/30Dzxgi

 

Logistika vody na kempu

Co to znamená: Zajistit, aby bylo vždy dostatek vody v umývárkách i kuchyni. Obnáší to práci s IBC barely, malými barely a hlídání stavu vody v kempu během dne. Potřebujeme 1 koordinační osobu a další lidi, kteří budou pomáhat.

Koho kontaktovat: napište nám na Facebooku, na email nebo se přihlaste v infostanu po příjezdu na Kemp.

 

Logistika hygieny a odpadů

Co to znamená: Zajištění svozu odpadů všeho druhu, i toho lidského. Zajištění čistoty toalet a doplńování zásob mýdel v umývárkách. Budeme mít lidi, co zaškolí, jak na to. Potřebujeme, aby se v této činnosti střídalo co nejvíce lidí. Takže jich hledáme fakt hodně!

Koho kontaktovat: stejně jako v předchozím případě.

 

Tlumočení letní školy

Co to znamená: Tlumočit jednotlivé části programu letní školy pro posluchače, především z češtiny do angličtiny, ale i z angličtiny do češtiny. V případě zájmu absolvovat na klimakempu zákoladnítlumočnický trénink, který proběhne před začátkem programu v neděli 30. 6. v 11:00.

Koho kontaktovat: Ozvat se na email jelinkova.cz@gmail.com, přijít na klimakempu na schůzku programové skupiny – každý den během oběda.

 

Doprava hostů letní školy

Co to znamená: Na klimakemp přijde vícero vážených hostů, kteří budou vystupovat v programu a kterým chceme nabídnout odvoz z a na nejbližší nádraží. Tento úkol tedy vyžaduje vůz, řidičské schopnosti a ochotu být k dispozici v inkriminované chvíli.

Koho kontaktovat: Napsat na email arontkadlecek@gmail.com přijít na schůzky programové skupiny na klimakempu – každý den během oběda.