Jak se na kemp dostaneš?

Konkrétní lokace kempu: obec Veltruby – 50°03′48.2″N 15°10′40.8″E
Trasa: Apple Maps, Google Maps, Mapy.cz
V případě bloudění můžete také volat na infočíslo +420 735 050 287.

Vlakem

Na Klimakemp se dá pohodlně dostat vlakem. Stačí když přijedeš do zastávky Kolín, odkud je to do Veltrub šest minut vlakem. Vlak z Kolína do Veltrub jezdí pravidelně každou hodinu, o víkendech méně často. Z železniční stanice ve Veltrubech to do kempu stihneš přibližně za pětadvacet minut příjemnou procházkou přes vesnici. Prohlédni si cestu z vlakové stanice na Google Maps.

Autobusem

Na místo se dá dostat i autobusem. I zde doporučujeme nejprve přijet do Kolína, kde od vlakové stanice odjíždí několikrát denně autobus do Veltrub. Vyplatí se vystoupit na zastávce Veltruby, I (je to zastávka u kulturního domu a obecní hospody), odkud je to do kempu pěšky jen pět minut. Viz. cesta od kulturního domu na Google Maps.

Autem? Raději na kole nebo pěšky!

Klimakemp je akce zaměřená na ochranu klimatu. Proto důrazně nedoporučujeme přijet na místo autem, z ekologických i kapacitních důvodů kempu. Naopak velmi doporučujeme přijet na kole, na kempu bude I stan Bike Kitchen, kde se o vase bicykly rádi postarají. Pro milovníky a milovnice delších pochodů doporučujeme také pěší trasu z Kolína do Veltrub, která je dlouhá pouhých šest kilometrů.

Jestliže se nedá jinak a autem potřebujete přijet, budeme moc rádi, pokud jej poskytnete pro svoz různého materiálu či lidí. V průběhu akčních dnů (5. – 7. 7.) určitě budeme potřebovat využít každou řidičku i každé auto. Na místo se dostanete z Prahy po cestě E67 a navazující dálnici D11. Případně z Brna po D1 a za Jihlavou odboč směrem na Kutnou hour a Kolín.

Neoprávněné legitimace ze strany policie

Protože se v minulých letech běžně stávalo, že se policie pokoušela přijíždějící účastníky nezákonně legitimovat, připravili jsme pro vás příručku, jak se v podobných situacích chovat. V stručnosti lze naše doporučení shrnout následovně: Vždy se ptejte na zákonný důvod legitimace, doptávejte se po konkrétních důvodech a vše si nahrávejte. Případné nezákonné legitimace budeme dál právně řešit. Číslo na právní podporu pokud ji budete potřebovat je +420 910 128 501.