• Start: 20.4.2017 19:00
  • End: 20.4.2017 21:00

-> Promítání filmu Disobedience/ Neposlušnost
-> Pozvání na první český klimakemp
-> Debata o energetické politice

Hnutí Limity jsme my pořádá na konci června 2017 v Mosteckém uhelném revíru první český klimatický kemp. V době jeho konání má dojít také k první české masové akci občanské neposlušnosti proti těžbě fosilních paliv, za záchranu globálního klimatu a za přechod na udržitelnou a sociálně spravedlivou energetiku.

Jak změny klimatu ohrožují sociální spravedlnost i naplňování cílů udržitelného rozvoje? A proč se tisíce obyčejných lidí po celém světě odhodlávají překročit tenkou hranici zákona a snaží se vlastními těly zabránit těžbě a spalování fosilních paliv? Mohli byste se jedním z nich stát i vy? Přijměte pozvání na promítání filmu Disobedience (Neposlušnost, 41 min.) a debatu se zástupci hnutí Limity jsme my a místních iniciativ.

Akci ve spolupráci s hnutím Limity jsme my organizuje Ekumenická akademie v rámci projektu Školy alternativ, který je podpořen Nadací Rosy Luxemburgové. V Liberci je akce uspořádána s podporou platformy Libereds (https://libereds.wordpress.com/)

Jako bonus pro Liberečany vše uvedeme do souvislostí s příběhem privatizace a dnešního pomalého rozkladu libereckého teplárenství.

Diskutovat s vámi budou:

Josef Patočka, hnutí Limity jsme my
Jindřich Felcman, předseda liberecké Strany zelených
Jaroslav Tauchman, redaktor protikorupčního webu www.nasliberec.cz