• Start: 14.8.2020 0:00
  • End: 22.8.2020 0:00

Událost na Facebooku

Karlovarský a Ústecký kraj poznamenala těžba a využívání hnědého uhlí. Doba uhelná nyní končí a uhelné regiony stojí před zásadní proměnou. Debata o spravedlivé transformaci a klimatické spravedlnosti je nutná k překonání strukturálních problémů a k rozkvětu regionů. Chceme-li o budoucnosti světa bez uhlí společně diskutovat tváří v tvář, musíme se potkat. A region, které ho se konec uhlí týká, je pro to ideální místo.

Cyklojízdou chceme přivést post-fosilní éru. Zároveň nám ale umožní zažít proměňující se region na vlastní kůži, vidět a poslouchat osudy místních. Trasu jsme vytyčili tak, abychom viděli bývalou i současnou uhelnou infrastrukturu, jakož i iniciativy, které region už nyní proměňují. Na začátku a na konci cyklojízdy se odehrají moderované participativní workshopy. Po cestě chceme poznat region, ale i se jen tak veselit a koupat.

Pojedeme celý týden trasu ze Sokolova do Ústí nad Labem. Celkem je trasa dlouhá asi 250 kilometrů, takže by jednotlivé denní úseky měly být zvládnutelné i pro rekreační cyklistky a cyklisty (ale připravuje se i trasa pro náročné).

Budeme spát většinou u místních, ve stanu v kempech nebo v přírodě a budeme si společně obstarávat jídlo. Přesnou trasu, program, přespávání a jídlo budeme během cesty společně plánovat a organizovat, naplánované pevné body budeme postupně přidávat do této události. Před cyklojízdou uspořádáme společně s Bike Kitchen PrahaBike Kitchen Brno mobilizační akce, kde si mimo jiné řekneme, jak si připravit kolo, jak se sbalit a vůbec všechno, co budeme potřebovat před cyklojízdou vědět.

Přidej se k nám! Ať už na celou cestu nebo jen na kousek. Pro přihlášení vyplň formulář.

Chceš s námi cyklojízdu spoluorganizovat? Mohl bys nám po cestě zařídit místo na přespání nebo uspořádat debatu, nebo se jen tak potkat? Skvělé! Určitě napiš na ahoj@limityjsmemy.cz.