• Start: 24.2.2018 20:30
  • End: 25.2.2018 1:00

Slovákova, Jihomoravský kraj, Czechia

Akce na poslední chvíli patří k těm, na které se nezapomíná. Každý z nás s tím má určitě už své zkušenosti 🙂

Vládní garnitura utahuje kohoutky nevládním organizacím, nazývá je černou dírou státního rozpočtu, podobně jako hospody plošně před dvěma lety nazvala zloději. Rozhodli jsme se spojit hospodu s nevládní ekologickou myšlenku a v sobotu 24. 2. pořádáme benefit na Klimakemp 2018, protože akce tohoto rozsahu vyžadují nemalé finanční prostředky a hlavně naši podporu.

Jste srdečně zváni. Dobrá nálada je nutností, benefiční stovka vytažená ze šrajtofle bude vřele uvítána 🙂

STARRING:

TUMMO – stoner metal /sludge hardcore (Facebook, Bandzone)
RISPOSTA – discrust (Bandzone)
JAHLY SELECTION – DJ set

„Situace je vážná. Rok 2017 byl opět rokem klimatických extrémů, které se projevily po celém světě. Evropu v létě zachvátilo sucho, které se dlouhodobě nevyhýbá ani České republice. Obyvatelům Říma a Barcelony dokonce hrozil kvůli vysychání přehrad přídělový systém vody. Západní pobřeží Spojených států a Karibské ostrovy zasáhlo několik silných hurikánů, které si vyžádaly několik lidských životů a zdevastovaly lidská obydlí i infrastrukturu. Kalifornie zažila nejhorší lesní požáry v historii. Indičtí farmáři kvůli slabým monzunovým dešťům hromadně páchají sebevraždy. Na východě Afriky jsou kvůli nedostatku potravin hladomory, ubývání zdrojů napomáhá rozvoji terorismu. Hladiny moří stoupají a arktický led taje rychleji než kdy dříve. Zároveň zažíváme jedno z historicky největší vymírání živočichů.

Odborníci se shodují, že se naše planeta rapidně otepluje a lidská činnost je toho hlavní příčinou. Pokud se máme vyhnout katastrofálnímu oteplení o víc než 2 stupně Celsia, musí podle vědců nejméně 80% všech známých zásob fosilních paliv zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale plánuje vytěžit a spálit.

Z tohoto důvodu se celým světem šíří hnutí za klimatickou spravedlnost. Vzdoruje současnému stavu, kdy velcí znečišťovatelé prostředí vydělávají peníze využíváním přírodních zdrojů a důsledky změny klimatu poté dopadají na ty, kteří prostředí ovlivňují nejméně. Tisíce lidí po celém světě se zapojují do akcí občanské neposlušnosti, při nichž vlastními těly blokují povrchové doly, uhelné přístavy nebo rozestavěné ropovody. Nenásilnými prostředky se dožadují co nejrychlejšího konce spalování fosilních paliv.

Situace v České republice nás opět nutí přikročit k akci. Vláda neustále provozuje flotilu starých uhelných elektráren, které slouží pouze pro výrobu elektřiny na vývoz do zahraničí a jsou zdrojem velkých příjmů pro uhlobarony. ČEZ nadále pokračuje ve svém plánu rozšířit těžbu hnědého uhlí na dole Bílina i za hranicí limitů těžby, které vláda prolomila v roce 2015. Zásadní debata o změnách klimatu, které ohrožují naší společnou budoucnost, a přechodu na čistou a spravedlivou ekonomiku prakticky neprobíhá.

Inspirováni/y přímými akcemi hnutí za klimatickou spravedlnost jsme se i my opět rozhodli/y postavit těžbě a spalování uhlí. Chceme navázat na úspěch z minulého roku, kdy více než sto čtyřicet lidí na několik hodin zastavilo provoz hnědouhelného dolu Bílina na Mostecku. Přidejte se k hnutí za klimatickou spravedlnost a přijeďte na KLIMAKEMP 2018, který se bude konat 27. června – 1. července. Jeho součástí budou diskuze, workshopy, kulturní vystoupení a protesty proti těžbě a spalování uhlí. V průběhu pěti dní budeme žít ve společně spravovaném táboře na základě principů nehierarchie, demokracie a udržitelnosti a budeme mít dostatek prostoru pro kreativní, odvážné a nenásilné akce.

Jsme limity fosilního průmyslu. Je na čase, abychom společně překonali naše vnitřní limity a zasadili se za ekologickou a spravedlivou budoucnost. Na nás samotných záleží, zda si necháme ničit planetu i zdraví, nebo se s odhodláním budeme snažit o udržitelnou a spravedlivou budoucnost.“ – Limity sme my